اخبار دکتری مدیریت

اعلام زمان انتخاب رشته کنکور دکتری تخصصی ۱۳۹۵ سراسری

اعلام زمان انتخاب رشته کنکور دکتری تخصصی ۱۳۹۵ سراسری

سازمان سنجش آموزش کشور با ارسال نامه ای به دانشگاه های کشور شیوه انجام مرحله دوم پذیرش دکتری سال ۹۵ را تشریح کرد.

در این نامه که از سوی معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاه ها ابلاغ شده، آمده است:

احتراماً پیرو نشست معاونین محترم آموزشی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشوردر مورخ ۹۴/۱۱/۳۰ و پیشنهادات ارائه شده در خصوص نحوه برگزاری مناسب تر آزمون دکتری phd سال ۱۳۹۵ در راستای تکمیل اطلاعات ارسال شده در مکاتبات قبلی ، موارد زیر جهت هرگونه اقدام لازم اعلام می گردد.

  1. دفترچه راهنمای شماره ۲ انتخاب رشته در تاریخ ۹۵/۱/۱۷ در سایت این سازمان قرار می گیرد و داوطلبان در بازه زمانی ۹۵/۱/۱۷ لغایت ۹۵/۱/۲۱ براساس اولویت علاقه مندی اقدام به انتخاب رشته خواهند نمود. شایان ذکر است انتخاب رشته داوطلبان فقط به منظور تعیین حدنصاب پیشنهادی این سازمان در کد رشته محل های مربوطه صورت می گیرد.
  2. اطلاعات آماری داوطلبان در هر رشته امتحانی (از جمله میانگین، انحراف استاندارد، ماکزیمم، مینیمم و …) نرم افزار تراز معدل و حد نصاب پیشنهادی سازمان و همچنین تعداد افراد واجد شرایط به ازای هر کد رشته محل، با توجه به انتخاب رشته داوطلبان در تاریخ ۹۵/۱/۲۹ به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از طریق پرتال ارتباطی اعلام می شود.
  3. دانشگاه ها مطابق با اطلاعات مندرج در بند ۲ و همچنین شیوه نامه شماره ۵۹۵۵۷/س مورخ ۹۴/۸/۷ نسبت به تهیه پیش نویس اطلاعیه اقدام و جهت تأیید نهایی حداکثر تا تاریخ ۹۵/۲/۱ به سازمان ارسال نمایند.
  4. بررسی اطلاعیه ها و فراخوان دانشگاه ها از جمله شرایط و ضوابط قانونی، حدنصاب، تاریخ ارزیابی تخصصی و هماهنگی آن با سایر دانشگاه ها تا تاریخ ۹۵/۲/۷ توسط سازمان صورت می گیرد. شایان ذکر است درج اطلاعیه و فراخوان مربوطه پس از تایید سازمان امکان پذیر می باشد.
  5. ارزیابی تخصصی توسط گروه های آموزشی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در بازه زمانی ۹۵/۲/۱۱ لغایت ۹۵/۴/۳۱ صورت می گیرد.
  6. جمع بندی و تعیین نمرات داوطلبان و همچنین اطلاع به آنان می بایست در بازه زمانی ۹۵/۵/۲ لغایت ۹۵/۵/۱۱ صورت پذیرد.
  7. پرتال سازمان سنجش برای درج پذیرفته شدگان نهایی از تاریخ ۹۵/۵/۱۲ لغایت ۹۵/۵/۲۰ فعال می باشد. لذا پس از اخذ تعهد اسامی داوطلب در پرتال سازمان درج گردد.
  8. با توجه به درخواست دانشگاه و نظر به اینکه امکان عدم تکمیل ظرفیت در برخی از کد رشته محل های آزمون مذکور وجود دارد، لذا فرصت جدیدی برای اطلاع رسانی به داوطلبان ذخیره و اخذ تعهد مطابق با روند قبلی از تاریخ ۹۵/۵/۲۳ لغایت ۹۵/۵/۲۸ فراهم می شود. شایان ذکر است چنان چه برخی از پذیرفته شدگان به هر دلیلی، قصد انصراف از کد رشته محل قبول خود را داشته باشند امکان حذف از طریق دانشگاه ثبت کننده محل قبولی وجود دارد.
  9. براساس برنامه زمانی تدوین شده از تاریخ ۹۵/۵/۲۹ سایت سازمان غیرفعال و هرگونه تغییری از سوی دانشگاه های پذیرنده دانشجو امکان پذیر نمی باشد. نتایج اولیه پس از بررسی بصورت مشروط (بدون صلاحیت عمومی) در دهه اول شهریور ماه از طریق پرتال به دانشگاه ها اعلام خواهد شد.
  10. رعایت کلیه ضوابط و شرایط، مطابق آیین نامه شماره ۱۱/۱۹۱۷۷ مورخ ۹۴/۲/۷ و شیوه نامه شماره ۵۹۵۵۷/س مورخ ۹۴/۸/۷ و مکاتبات انجام شده الزامی است.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن