اخبار دکتری مدیریت

حداقل 12 هزار نفر در کنکور دکتری سال 1395 دانشگاه آزاد قبول می شوند

حداقل 12 هزار نفر در کنکور دکتری سال 1395 دانشگاه آزاد قبول می شوند

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد با بیان اینکه ۱۰۳ هزار و ۹۶۷ نفر در آزمون دکتری تخصصی سال ۹۵ دانشگاه آزاد ثبت‌نام کردند، گفت: ظرفیت پذیرش در این دوره حداقل ۱۲ هزار نفر است.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرهاد حسین‌زاده لطفی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد گفت: آزمون دکتری تخصصی(Ph.D.) سال ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد در دو نوبت صبح و عصر روز جمعه ۹ بهمن‌ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی با ارائه آمار داوطلبان آزمون دکتری تخصصی سال ۹۵ دانشگاه آزاد، اظهار داشت: ۱۰۳ هزار و ۹۶۷ نفر در آزمون امسال ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۳۹ هزار و ۴۱۶ نفر زن و ۶۴ هزار و ۵۵۱ نفر مرد هستند.

وی افزود: این تعداد در ۲۷۰۱ رشته محل پذیرش می‌شوند و حداقل ظرفیت پذیرش نیز ۱۲ هزار نفر است.

حسین‌زاده لطفی با اشاره به تفاوت آزمون امسال با سال گذشته، گفت: در سال گذشته هر داوطلب در یک رشته امتحان می‌داد ولی امسال داوطلبان در یک مجموعه امتحان می‌دهند و می‌توانند رشته گرایش‌های یک مجموعه را که در انتخاب‌های ۴۰ گانه خود ثبت کنند

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. گسترش کمی دانشگاه ها در مقاطع دکتری ،مانع از شکل گیری مراجع علمی در کشور می شود.زیرا نجبگان علمی شکل نمی گیرند مرجعیت علمی بتدریج از دست نخبگان علمی خارج می شود.اگر عده ای گفتند ما ، جایگزین صوری زیادی داشته باشیم.به نظر می رسد فروپاشی تاریخی و فرهنگی از دانشگاه آغاز می شود.فروش علم به ازای پول در طول تاریخ به این اندازه لوث نشده است.از همان روز اول که نام آزاد را بر دانشگاه گذاشتیم جدیت و حساسیت پژوهشی و علمی هم از میان ما رخت بربست.ما امروز نباید دنبال توجیه برای پذیرش دانشجو باشیم بلکه در جستجوی راه حل و راهکار برای خروج از بن بست علمی کنونی و به دنبال توسعه علمی کشور باشیم .متاسفانه سیاستگزاران آموزش عالی خودشان یک پا در دانشگاه آزاد دارند و فاجعه آنجاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن